Kamień na kamieniu

Autor:
Wiesław Myśliwski
Informacje
Najbliższe spektakle: 28, 29 Wrzesień 2024 r.
Kup bilety:
Reżyseria: Andrzej Róg

O spektaklu

„KAMIEŃ NA KAMIENIU” to powieść Wiesława Myśliwskiego, która stała się wydarzeniem literackim już w trakcie druku na łamach miesięcznika TWORCZOŚĆ w 1983 roku. Późniejsze nagrody i wyróżnienia – m.in. tytuł „Książki dziesięciolecia 1975 – 1985″ w plebiscycie TYGODNIKA KULTURALNEGO ­potwierdziły tylko wielkość tej literatury. Henryk Bereza pisał o tej powieści: „Kamień na kamieniu” jest osiągnięciem powieściopisarskim miary najwyższej w skali dokonań polskiego powieściopisarstwa w XX wieku.

Adaptacja teatralna Andrzeja Roga, aktora Teatru STU od 1984 roku, kieruje się słowami samego autora: „Literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym.”

Dlatego reżyser skupił się na tematach dotyczących jego pokolenia, oraz młodych ludzi żyjących tu i teraz. Wspaniała literatura sprawia, że śmiech widowni miesza się z głęboką refleksją, a zabiegi inscenizacyjne sprawiają wrażenie współuczestnictwa publiczności w dialogu dwóch stron osobowości bohatera.

Ceny biletów

Strefa VIP - 150 zł
Strefa I - 120 zł
Strefa II - 100 zł

Najbliższe spektakle

Wrzesień
Data Bilety