Spowiedź chuligana

Autor:
Sergiusz Jesienin
Informacje
Najbliższe spektakle: 19, 20 Wrzesień 2024 r.
Kup bilety:
Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Opracowanie: Krzysztof Jasiński
Muzyka: Janusz Grzywacz
Współpraca scenograficzna: Małgorzata Domańska
Grafika i multimedia: Katarzyna Wójtowicz
Czas trwania: 1 godz. (bez przerwy)
Premiera: 30 Marzec 2017

O spektaklu

Zabarwiona czarnym humorem, niepokorna opowieść o życiu „artysty przeklętego”, powstała na kanwie twórczości jednego z najbardziej cenionych rosyjskich poetów XX wieku. Sergiusz Jesienin zapisał się w historii literatury jako postać równie barwna, co tragiczna. Jego twórczość, w parze z burzliwą biografią, przepełniona jest kontrastami. Sielankowość wspomnień dzieciństwa na prowincji zestawiona zostaje z mrokiem pijaństwa w miejskich spelunach. Legendarne podboje miłosne pięciokrotnie żonatego twórcy zderzają się z tajemnicą jego samobójczej śmierci w samotności.  Kontrasty te, które po śmierci zrobiły z Jesienina legendę, po mistrzowsku odgrywa żywa aktorska legenda – Andrzej Grabowski. Powraca on na deski sceny STU, gdzie odnosił wielkie sukcesy, przypominając o swoim teatralnym rodowodzie, z którego wyrósł na gwiazdę filmu i telewizji.


 

 

 Andrzej Grabowski i jego “Spowiedź chuligana” –

Goszczący w Dwójce aktor i reżyser Krzysztof Jasiński opowiadali o opartym na wierszach rosyjskiego poety przedstawieniu “Spowiedź chuligana. Jesienin”, które będzie miało swoja premierę 4 lutego 2017 w warszawskim Teatrze Polonia, a 30 marca 2017 w Teatrze STU

– To nie jest tak, że w spektaklu będziemy zapoznawać się tylko z twórczością Sergieja Jesienina. Przyjdziemy do teatru, żeby zobaczyć, jak spowiada się Andrzej Grabowski. Dzięki wizerunkowi aktora, jaki znamy z telewizji, poezja rosyjskiego artysty zabrzmi w jego wykonaniu prawdziwie. To będzie zderzenie dwóch wspaniałych życiorysów – powiedział Krzysztof Jasiński.

 

Ceny biletów

Strefa I - 110 zł
Strefa II - 90 zł

SEZON 2024/25
Strefa VIP - 150 zł
Strefa I - 120 zł
Strefa II - 100 zł

Najbliższe spektakle

Wrzesień
Data Bilety

Galeria