Rafał Dziwisz

Aktor, pedagog, autor i tłumacz tekstów, wykładowca krakowskiej AST. W latach 1988-2000 występował na deskach Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Od roku 2000 aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Absolwent PWST w Krakowie, debiutujący w 1988 r. Nagrodzony na XIII Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Jest autorem tekstów piosenek do musicali w reż. Wojciecha Kościelniaka, zrealizowanych w Teatrze Muzycznym w Gdyni („Lalka” wg B. Prusa i „Chłopi” wg W. S. Reymonta, w przygotowaniu „Zły” wg L. Tyrmanda ), w Teatrze Capitol we Wrocławiu („Idiota” wg F. Dostojewskiego, „Frankenstein” wg M. Shelley i „Mistrz i Małgorzata” wg M. Bułhakowa – w tym przedstawieniu gra gościnnie Mistrza), w Teatrze Syrena w Warszawie („Kariera Nikodema Dyzmy” wg T. Dołęgi-Mostowicza), w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu („Ferdydurke” wg W. Gombrowicza i „Summertime”) w PWST w Krakowie („Proces” wg F. Kafki), PWSFTiTV w Łodzi („Cyberiada” wg S. Lema) i w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie („Ziemia Obiecana” wg W. S. Reymonta i „Bracia Dalcz i S-ka” wg T. Dołęgi-Mostowicza).
Na deskach Sceny STU można zobaczyć go spektaklach “Firma dziękuję” w roli Adama Krusensterna oraz “Kogut  rosole” w roli Larry’ego.

Spektakle

Galeria