Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista. Już podczas studiów grał na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego, w którym dostał angaż po ukończeniu PWST. Występował tam m.in. w spektaklach: Karykatury J. Kisielewskiego w reż. P. Paradowskiego, Sprawa Dantona S. Przybyszewskiej w reż. J. Krasowskiego, Sto rąk, sto sztyletów J. Żurka w reż. J. Krasowskiego, Trans-Atlantyk W. Gombrowicza w reż. M. Grabowskiego, Psie serce M. Bułhakowa w reż. M. Zioło, Wesele St. Wyspiańskiego w reż. M. Grabowskiego. Od wielu lat gra w spektaklu Chory z urojenia Moliera w reż. G. Pampiglione.
Występował również w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie (m.in. Przepraszam, czy tu biją? M. Piwowskiego, reż. R. Smożewski, za tę rolę otrzymał Nagrodę Młodych Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu (SPATiF-u) oraz w Teatrze Starym, gdzie zagrał m.in. Jaśka w Weselu w reżyserii A. Wajdy, za tę rolę otrzymał nagrodę na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Grał również w Teatrze STU w Krakowie, m.in. w Kto się boi Virginii Woolf? E. Albeego w reż. M. Grabowskiego, za rolę Nicka w tym spektaklu otrzymał nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie. Rok wcześniej na tym samym festiwalu otrzymał nagrodę dla młodego aktora za rolę w przedstawieniu Scenariusz dla trzech aktorów B. Schaeffera. Rola ta przyniosła mu również nagrodę na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu.
Wiele nagród (m.in. „Gwiazda Uśmiechu” na X Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku) przyniosła mu również działalność kabaretowa i komediowa. Prowadzi własny program satyryczny Andrzej Grabowski Show. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i innych. Szerokiej telewizyjnej publiczności jest znany ze swojej komediowej roli w popularnym serialu Świat według Kiepskich.
Na małym ekranie debiutował w miniserialu Odejścia, powroty, natomiast przełomem w jego filmowej karierze była rola w filmie Kapitał, czyli jak robić pieniądze w Polsce w reż. F. Falka. Od tego czasu grał w wielu produkcjach, m.in. Boża podszewka I. Cywińskiej, Kariera Nikosia Dyzmy J. Bromskiego, Zróbmy sobie wnuka P. Wereśniaka, w serialu Pitbull, w filmach Pitbull. Nowe porządki, Pitbull. Niebezpieczne kobiety P. Vegi, Dzień świra M. Koterskiego, Pod Mocnym Aniołem W. Smarzowskiego. Zagrał również w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji, m.in. Damy i huzary w reż. K. Jandy, Ryszard III w reż. F. Falka czy Brat Elvis w reż. Ł. Wylężałka. W 2009 r. został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2010 r. zdobył Wiktora Publiczności, a w 2013 r. Wiktora w kategorii: Aktor telewizyjny.
Role w STU
- Spowiedź chuligana (reż. Krzysztof Jasiński, 2017)
- Spowiedź chuligana (reż. Andrzej Grabowski, 1992)
- Kwartet dla trzech aktorów (reż. Mikołaj Grabowski, 1991)
- Opis obyczajów, czyli… jak zwyczajnie wszędzie się miesza złe do dobrego (reż. Mikołaj Grabowski, 1990)
- Kto się boi Wirginii Woolf? (reż. Mikołaj Grabowski, 1988)
- Audiencja V (reż. Mikołaj Grabowski, 1988)
- Scenariusz dla trzech aktorów (reż. Mikołaj Grabowski, 1987)